Hakkımızda

Son zamanlarda inanılmaz bir boyuta ulaşan küreselleşme ile birlikte kurumsal firmalara olan ihtiyaç artmaktadır. Kurumsal firma, kurallara dayalı olarak işleyen, sistem içerisinde yönetilen, kişilere bağlı olmayan firma anlayışıdır. Yöneticiler, ortaklar, tedarikçiler ve çalışanlar bu sistemin birer parçasıdır ve onlar da bu kurallara uymak zorundadır. Kurumsal firma olmak geleneksel yapılardan oldukça farklıdır ve beraberinde pek çok yükümlülük getirir. İşte kurumsal firma olmak hakkında bilmeniz gerekenler!

Kurumsal Şirketler, Sistem demektir…

Kurumsal ve kurumsallaşma terimleri son zamanlarda hayatımıza ve dilimize çok yerleşen bir kavram olmuştur. Ancak bunun ne olduğunu doğru anlamak, anlatmak ve yaşatmak çok önemlidir. Aksi takdirde firmalar ve çalışanların farklı yönde algıladığı bir terim ve süreç günün sonunda fayda getirmeyecektir.

Kurumsal firmalarda ilk olarak sistem ve sisteme uyum ön plandadır. İşleyiş kuralları, kullanılan bilgisayar programları, görev tanımları, idari kurallar gibi her konunun bir düzen ve entegre şekilde işlemesi sistemin esasıdır. Bir diğer önemli farklılık ise çalışanların performansı ile ilgilidir. Bireye dayalı kurumlarda iş, çalışanların bireysel performansına bağlıdır. Kurumsal firmalarda ise şirketin sorunu ve verimliliği tüm ekibin performansına bağlıdır. Bu şekilde müşteri tek tek bireylere değil, kuruma güvenir.